X
تبلیغات
زولا

مرتبه
تاریخ : 1390/04/23

بالاخره همگان روزی بار سفر خواهند بست و ما هم قصد داریم امروز چنین کنیم البته این سفر ظاهرا سفر آخر و آخرت نیست بنا داریم بعد از مدتی بازهم به ملک غربت وغریبی برگشته و در صورت امکان به این وبلاگ نیز سری بزنیم و با دوستانی که مدتی انس گرفته بودیم از پیامهای عمومی و خصوصی شان بهره مند بودیم در تماس باشیم و بشویم.  

سفر معمولا لذت و شور خودش را دارد خصوصا که سفر هم سفر به وطن باشد، گرچند آنهم بستگی به آن دارد که تا چه اندازه بار و بنه مناسب وطنت آماده کرده باشی! 

بازهم قابل یادآوری است که مرادم از وطن همین وطن معروف و متعارف است نه وطن دائمی که آخرت باشد چه آنکه آن سفر گاها خیلی تلخ است گرچند سفر به وطنی است که باید بریم و نمیشود نرفت! و چون هر سفری به اندازه دوری و نیز اهمیت و موقعیتی که دارد، هزینه و توشه میخواهد، سفر نهائی مان نیز بیش از سفر دیگر هزینه بردار است و خوشا آنانکه برای آن آماده شده و چشم به دست و جیب دیگران نیندوخته اند، و چه خوب گفت حکیمی که: 

برگ سبزی، برای خویش فرست     

کس نیارد ز پس، تو پیش فرست 

آری چنین است سرشت و سرنوشت ما که آمده ایم تا برویم و آمده ایم تا بکاریم و علاوه بر دنیا در جایی مهم تر و و موقعیت حیاتی تر از دنیا درو کنیم! 

اینکه گفتم علاوه بر دنیا! زیرا برخی فکر میکنند اعمال خوب فقط در آخرت نتیجه میدهد و نه زود تر، در حالیکه بزرگان دینی معتقدند در خود همین جهان نیز ما عکس العمل های اعمال مان را خواهیم دید و دنیا یک موجود کر و کوری نیست!  بلکه بصورت کاملا هوشمندانه به اعمال ما واکنش نشان میدهد و بلکه اعمال ما را کپی برداری میکند تا بدرد روز حساب و کتاب مان بخورد و اگر جایی یادمان رفته بود که چه کرده ایم و چه نکرده ایم، همین کوپی ها فول ایچ دی (full HD) به میدان آمده نزاع ما و فرشتگان حساب را مهر ختم نهد! این سخن ریشه عمیق دارد که سر رشته آنرا را میتوان از قرآن مجید گرفت و اگر فرصت دست داد در همین وبلاگ خواهید خواند پس جهان موش دارد و موش گوش! مواظب باشیم که:

این جهان کوه است و فعل ما ندا 

سوی ما آید ندا ها را صدا

بهر حال، تا مدتی که بتوانم به وبلاگم سری بزنم و برای درد سر دادنها آپدیتش کنم شوم، ضمن عذر خواهی از سخنان، پیامها یا نوشته های نا بجایی که ممکن است به برخی داده و برای تعدادی فرستاده باشم، دوستان را سلام گفته التماس دعا دارم! 

و اگر هم دست قضا غافلگیرمان کرد و دیگر سری نزدیم، با اصرار و تاکید بیشتر التماس دعا خواهیم داشت.  

یا حق!
طبقه بندی:
ارسال توسط نظری
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ